SŁOIKI

1/02/2014 08:08:00 PM


W te święta udało mi się zrobić dużo zaplanowanych wcześniej rzeczy. Część jest jeszcze w trakcie prac. Między innymi skusiłam się na te słoiki. Efektywnie wyglądają i można je używać do trzymania wielu rzeczy lub po prostu do dekoracji. Ja trzymam w nich tymczasowo, jak widać na zdjęciach, spinacze. Czasami do któregoś powędruje pendrive bądź jakiś inny drobiazg walający się na biurku.

Każdy ma w domu słoiki, a jak ich nie ma, to szybko je może uzbierać. Kupujemy na co dzień dużo szkła. W sumie nie trzeba się ograniczać tylko do słoików. Butelki też się nadają.

Instrukcję/ inspirację zaczerpnęłam ze strony : http://glitterinc.com/2012/04/diy-gold-mason-jars/.
Do zrobienia potrzebujemy:
1. słoików/ butelek
2. pistoletu do kleju
3. złotego lakieru w buteleczce bądź w spray'u. Ja swój zakupiłam w praktikerze za ok 10 zł.
Najpierw musimy dokładnie wyszorować umyć słoiki. Jeżeli mają jeszcze etykiety, to wymoczyć parę godzin. Przede wszystkim musimy pozbyć się warstw kleju.

Nagrzewamy pistolet z klejem i piszemy co chcemy. Klej bardzo szybko wysycha. Mój pistolet nie ma zbyt dobrej końcówki i technicznie nie byłam w stanie zrobić tak idealnych napisów jak na podanej stronie. Mi się podoba taki lekki nieład.


Później już tylko pryskamy spray'em, bądź jak kto woli malujemy lakierem. Ja wybrałam lakier dekoracyjny, firmy Dragon. Ma dość rzadką konsystencję i podczas malowania trzeba go często mieszać, bo szybko się rozwarstwia. Na etykiecie napisane jest :wysokowydajny i szybkoschnący co mnie skusiło. Niestety na 5 słoików poszło 2/3 buteleczki, więc raczej nie jest wysokowydajny jak to producent napisał. Schnie szybko.


Inne pomysły na to jak możemy wykorzystać słoiki:
http://masonjarcraftslove.com/kid-gift-idea-animal-topped-mason-jar/?crlt.pid=camp.S6qOxyUHolo4

http://blog.exclusivelyweddings.com/2012/04/28/how-to-use-mason-jars-at-your-wedding/

http://www.bystephanielynn.com/2013/07/inspiring-decor-makeovers-crafts-recipes-creative-reader-projects-no-193.html
http://www.psbydila.com/diy-plastic-animal-jars
W tych się zakochałam
http://www.mogujie.com/note/1c9q8rc?showtype=image&imageid=13d7iow#content_top
0 Komentarze