METKOWA LAMPA

8/01/2014 12:04:00 AM

 Mam dobrą wiadomość. W tym miesiącu będzie parę nowych postów :).

Tymczasem przedstawiam wam lampę z metek. Na internecie znalazłam podobny model w cenie 199 zł (więcej informacji tutaj i tutaj). W tym przypadku płacimy za pomysł i wykonanie, a nie za materiały. Jeżeli chodzi o moje zdanie to cena jest trochę wygórowana. Mimo tego że lampa mi się podoba nie kupiłabym jej, dlatego jakiś czas temu zaczęłam zbierać metki. Powiem tylko tyle, że zajęło mi to kilka lat i weszło w nawyk. Mimo tego że lampa już wisi w pokoju, ja wciąż zbieram metki.LISTA POTRZEBNYCH RZECZY:

1. lutownica + cyna + kalafonia
2. kombinerki, nożyczki, szczypce do cięcia. szczypce rewolwerowe/dziurkacz, nożyczki i kto co jeszcze potrzebuje
3. DRUT : dość gruby, ale taki żeby można było go ręcznie ukształtować
4. METKI
5. SZNUREK
Abażur może mieć różną formę. Ja zdecydowałam się na walcowatą. Poprzeglądałam jak mniej więcej powinna wyglądać jego konstrukcja, zmierzyłam wymiar z zawieszenia lampy i zlutowałam przygotowane wcześniej części, z małą pomocą taty. Można mieć trochę problemów na początku, jeżeli nie ma się wprawy z lutowaniem. Inna z opcji to po prostu zakup abażuru bądź odzyskanie go ze starej lampy.
Jak już będziemy mieć gotową konstrukcję abażuru, zajmujemy się metkami. Można dobierać dowolnie ilość metek w pionie. Ja wiązałam je po 3 sztuki. Starałam się dobierać je kolorami, tak żeby ciekawiej wyglądały w całości. Po kolei każdy gotowy pion przywiązywałam do najszerszej obręczy. Do wykonania otworów używałam szczypców rewolwerowych.

Taka ładna lampa powstała.


Życzę powodzenia w tworzeniu różnych lamp i lampek.

POMYSŁ NA LAMPĘ DO DOMU:

http://www.shelterness.com/
simple-diy-veneer-pendant-lamp/
http://tasarimhersey.com/
mandallardan-lamba/

http://the3rsblog.wordpress.com
/2011/09/24/colorful-drinking-straw-drum-shade/
http://www.maganslens.com/2011/02/
personal-project-a-diy-lamp-shade/

Przy okazji pisania posta natknęłam się na ciekawą stronę i m. in. na taką lampę z kartidży http://zycierzeczy.pl/lampa-z-kartridzy.html

0 Komentarze