JAK DZIAŁA PINTEREST

8/04/2014 03:52:00 PM

Pewnie większość was zna tą stronę. Kilka lat temu powstało parę znanych stron o takim samym założeniu, również ich polskie wersje językowe. Dość szybko zyskały one wielu użytkowników. Można powiedzieć, że to kolejny pochłaniacz czasu, ale ja bynamniej nie czuję żadnego złego wpływu tej strony. Do dzisiejszego dnia chyba najbardziej znane w Polsce są zszywka.pl, pinspire.pl (który już chyba przestał stnieć) likely.plpinka.pl. Te dwie ostatnie chyba są dość nowe. Nasze konto działa jak wirtualna biblioteka na inspiracje. Ja zaczęłam od konta na pinspire.pl, ale po pewnym czasie przeszłam do pinterest'a, ponieważ ten pierwszy bardzo się zacinał. Na zszywce byłam też przez chwilkę, ale nie spodobał mi się rozkład funkcjonalny i ciężko było znaleźć coś inspirującego. Nie wiem jak to aktualnie wygląda. Dlatego skupię się na pinterescie.

Konto możemy założyć za darmo i za darmo z niego korzystać. Cała idea polega na przypinaniu zdjęć, grafik z internetu i tworzeniu wielu kolekcji na swoim koncie. Przypinać możemy wszystko co nam się spodobało, było znalezione wcześniej przez innych użytkowników lub po prostu odnaleźliśmy na innych stronach internetowych. Wystarczy tylko wkleić w odpowiednie okienko link strony ze znalezioną grafiką. W tej sytuacji tworzą się takie "wężyki", domyślam się ze długie, bo jeden istniejący na stronie pin może być wiele razy przepinany przez innych użytkowników. Istnieje tam też funkcja śledzenia tablicy innych użytkowników. Dzięki czemu na naszej głównej tablicy będą pojawiać się "świeże" piny od innych obserwowanych przez na użytkowników. Jeden pin może być przyczepiany wiele razy. Odczepiać, zmieniać nasze kolekcje możemy w każdej chwili, tak samo jak polecać odnalezione piny innym użytkownikom.

Przykładowo moje konto wygląda tak:


Prawy górny róg służy do dodawania pinów. Po kliknięciu pojawiają się dwie opcje dodania pinów, z komputera, bądź ze strony internetowej. W przypadku drugiej opcji, po wejściu w pin możemy bez problemu przejść do strony z której został on przypięty. Czyli "kojarzy" nasze grafiki z konkretną stroną internetową. Ostatnia opcja to stworzenie nowej tablicy. Przydatna kiedy znajdujemy się na tablicy głównej. Środkowy pasek zawiera nasze zdjęcie, nazwę użytkownika i użytkowników których śledzimy. 
Pasek poniżej posiada z lewej strony licznik, a niżej mamy już tylko nasze kolekcje.

Wszystkie funkcje są bardzo jasno opisane i w zasadzie zmieniając cokolwiek nie musimy daleko szukać. Jeżeli przyjrzymy się poszczególnym kolekcjom możemy je bez problemu edytować, kasować i dodawać nowe. Strona jest zaprojektowana w bardzo intuicyjny i przejrzysty sposób ;).

Przykładowa tablica (z dzisiaj) wygląda tak :


Polecam dla tych co się czasami nudzą w wakacje, bo naprawdę można tu odnaleźć dla siebie niejedno ciekawe zajęcie i przy okazji stworzyć coś ciekawego. Życzę miłych inspiracji za pomocą PINTEREST.com  i zapraszam do przeglądnięcia mojej tablicy :).

0 Komentarze